Vēlaties uzzināt vairāk?

Iepazīsties – mūsu komanda!

Mūsu komanda

Mēs – Egils, Benita, Raivo un Iveta – esam izveidojuši SIA “Latvian Timber Taste”, lai ļautu vaļu mūsu radošumam un mēbelēs atklātu koka unikalitāti un skaistumu, radot dabīgas, ilgmūžīgas un funkcionālas mēbeles un interjera priekšmetus.

Mūsu galvenā misija ir atklāt koka unikalitāti un skaistumu, akcentējot to mēbelē vai interjera priekšmetā, kas ļauj katram ienest savā mājoklī dabas pieskārienu.

Izvēloties mūsu radītos darbus, Jūs iegūsiet mēbeles un interjera priekšmetus, kas ar laiku kļūs tikai vērtīgāki. Tie nav veidoti no laikmetīgā materiāla, bet gan no laika pārbaudītā un mums tik pazīstamā un tuvā – masīvkoka.

Mēs apzināti savos darbos izmantojam tās koka daļas, kas savas formas dēļ visbiežāk netiek izmantotas un nav derīgas rūpnieciskai ražošanai – nomaļi, koki ar plaisām, pārlieku lieli zāģbaļķi un tml. Tas netiek pārvērsts šķeldā vai iemests kurinātavas katlā. Mēs no tā radām. Dizainā akcentējam šī materiāla identitāti un papildinām konstrukciju grafiskās līnijas ar maigām, dabas veidotām formām. Un tie nav tikai dizaina elementi, bet gan apzināta dabas materiālu pilnvērtīga izmantošana.

DABA

Ienes savā mājoklī

PIESKĀRIENS

Sajūti koka pagātni

STĀSTS

Ieklausies dabā

RAIVO

Es esmu diplomēts mēbeļu galdnieks, un esmu ieguvis arī Zeļļa diplomu.

Pamatskolā man bija ļoti labs mājturības skolotājs, pie kura apguvu pamata zināšanas, kā strādāt ar koku. Tā iespaidā jau 9.klasē izvēlējos savu dzīvi turpmāk saistīt ar galdniecību. Pēc pamatskolas nolēmu doties mācīties uz Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumu par mēbeļu galdnieku. Tehnikumā iedzīvojos ātri. Ar skolotājiem bija ļoti labas attiecības, piedalījos dažādos konkursos, kā arī lielu daļu vēlos vakarus pavadīju skolas darbnīcā. Tehnikumu pabeidzot ar ļoti labām sekmēm, izlēmu doties studēt tālāk kokapstrādi, un paralēli izveidot ko savu – SIA “Latvian Timber Taste”.

Es mūsu komandā esmu “darbīgās rokas”. Caur manām rokām iziet katrs mūsu izstrādājums, katra detaļa, un es tās savienoju vienā veselumā. Es esmu tas, kas realizē Ivetas idejas.  Savam darbam pieeju ar īpašu rūpību, jo man patīk, ka viss ir izdarīts perfekti.

Mūsu komanda

IVETA

Esmu dizainere ar mākslas izglītību, pamatīgu tehnisko pieredzi un tēlnieces dvēseli.

Ejot Latvijas Mākslas akadēmijā, es plānoju stāties tēlniecības nodaļā. Taču akadēmijā pie ziņojuma dēļa nejauši satikts cilvēks mani atrunāja. Teica, ka ar šo profesiju nenopelnīšu. Un es mainīju savu lēmumu. Rezultātā ieguvu pat maģistra grādu vides mākslā, taču tēlnieces dvēsele joprojām dzīvoja manī, un visi darbi pēc iespējas tika izstrādāti caur tēlnieces prizmu.

Mēbeļu dizains – tas, manuprāt, savā veidā ir tēlniecība. Formas, apjomi, faktūra, gaismas un ēnas spēle. SIA “Latvian Timber Taste” man dod iespēju savā veidā realizēt savu sapni!

Ar koku esmu tuvās attiecībās jau no bērnības. Mans vectēvs mani iemācīja apstrādāt koku, Latvijas Mākslas akadēmijā mani iemācīja redzēt materiāla potenciālu, savukārt darbs galdniecībā – radīt no tā interjera priekšmetus. Kad man piedāvāja būt SIA “Latvian Timber Taste”  komandā, es nevarēju atteikties, jo tā ir lieliska iespēja realizēt manas uzkrātās iemaņas.

Manu piekrišanu būt šajā komandā motivēja arī tas, kāda komanda mums izveidojas – Benita – advokāte ar vēsu prātu un loģisko domāšanu,  Egils – biznesa cilvēks ar pieredzi, kas jūt iespējas un potenciālu un kas pārzin biznesa vidi, Raivo – jauns, apdāvināts un  pedantisks meistars un, protams, mani – mākslas cilvēku ar dizaina prasmēm.

Dizains nav tikai stāsts par vizuālo estētiku, bet arī par dzīvesveidu. Kopā ar mūsu komandu es gribu pievērst cilvēku uzmanību ilgtspējīgiem interjera priekšmetiem, kas ar laiku nezaudē savu pievilcību un funkcionalitāti.

EGILS

Mans vectēvs bija tas, kurš mani kā mazu puiku mācīja strādāt ar koku. viņš pats bija multimākslinieks, vadīja jauno pilotu pulciņu, kuri būvēja no stiklšķiedras lidmodeļus un ar ētera miniatūras motoriem un pašu veidotiem koka propeleriem spēja pacelties gaisā. Vecaistēvs man stāstīja par to, kā nonākt līdz vēlamajam rezultātam – kā izplānot veicamo darbu, tehniski izdomāt, to, ko grib uztaisīt, un kā izgatavot soli pa solim. Kopā izgatavojām dažādus plauktus, skapīšus, trepes, šūpoles….. Pat, puika būdams, palīdzēju vectēvam uzcelt mammai siltumnīcu, kurai nu jau ir vairāk kā 20 gadi. Vectēvs atklāja manī radīšanas prieku. Vienmēr ir paticis kaut ko pašam izgatavot no koka.

Mani kaislīgākie vaļasprieki ir slēpošana, apaļā stenda šaušana un medības. Lai gan mūsdienās “medības” ir “sensitīvais vaļasprieks”, ko, līdzīgi kā reliģiju un politiku labāk nepieminēt, es tomēr vēlos akcentēt, ka primārais medībās ir daba, mežs un apkārt notiekošā vērošana. Esot dabā sajūtu vēl vairāk saikni ar kokiem un to cik vērtīgs un skaists ir katrs no tiem, un varu tikai iztēloties, kādas koka struktūras slēpjas aiz katra no tiem. Diemžēl tikai nozāģētam un sazāģētam dēļos kokam mēs varam redzēt to, kādam dzīves ciklam tas ir gājis cauri, jo katra gadskārta atklāj ikgadēju pieredzi tā dzīvē.

Mežs un koks ir tas, ko vislabāk pazīstu un ar ko esmu strādājis arī pēdējos desmit gadus. Sākumā SIA “Latvian Timber Taste” bija kā mazs sievas projekts. Uztvēru to kā “hobiju”, kur šad tad prieka pēc kaut ko uztaisīt. Taču nu, kaut kā dabīgi ir “savākusies” lieliska komanda, un nu ir jāiet tik uz priekšu!

BENITA

Esmu uzaugusi un savu bērnību esmu pavadījusi mājā, kas ir meža vidū. Tuvākie kaimiņi ir ne mazāk kā 2 km rādiusā. Visapkārt mežs. Tīri dabiski, ka mežs, daba un viss, kas ar to ir saistīts, ir man tuvs un pazīstams. Mežā es atstāju savas bēdiņas, mežā gūstu enerģiju. Lai gan sēnes ēdu nelabprāt, mans lielākais vaļasprieks ir sēņošana – mērķtiecīga un rezultatīva staigāšana pa mežu.

Pēc profesijas esmu zvērināta advokāte un tā nav tikai mana profesija, tā ir mana kaislība. Taču cieņa pret koku, radošums un vēlme radīt ko skaistu no materiāla, ko citi neredz par labu esam, iedvesa manī vēlmi pievērsties arī masīvkoka mēbeļu izgatavošanai.

Mūsu komandā esmu “ofisa peles” statusā, bet pēc iespējas un nepieciešamības daru visu, kas nepieciešams.